Постаті:
Вадим
Вадим, неравнодушный к футболу и другим видам спорта, не без удовольствия смотрел на танцы в телешоу, но ему не приходила в голову мысль заняться ими самому...
Читати далі
 Каталог танців 
   


Головна

Обличчя Студії

Випускники

Заняття

Події

Бібліотека

"XIX" Digest

~ Каталог танців ~

Галерея

Форум

FaceBook

Instagram

YouTube

Костюмерна

Контакт:
Оксана:
(Літеня)
+380 50 5751002

Юлія:
(Мінако)
+380 93 1512280

Каталог танців

Мазурки

Mazurka (мазурка) - стародавній нешвидкий польський народний танець на 3/4 або 3/8.

Перша згадка про танець Mazurek з'являється у 1345 році, проте виникнення відомого нам танцю відносять до 17 століття і провінції Mazowsze/Mazowiecka ziemia (Мазовша, Мазовецька земля; лат. Masovia - Мазовія; нім. Masowien). Відповідно і танець дістав назву від мешканців Мазовши - мазовшан або мазурів.
Селяни Мазовської землі, яка межує з етнічно німецькими землями, а деякий час перебувала у складі Прусії, традиційно мали тісні стосунки із саксонцями, що неабияк впливало на танцювальні традиції німців. Запозичивши танець у мазурів, німці передали його далі по континенту. Самі поляки, добре оволодівши характерними стрибками, так само поділились із північними і східними сусідами, і тепер мазурка може називатися польською лише за походженням, бо танцюють її у тому чи іншому вигляді чи не всі народи Європи: поляки, французи, німці, австрійці, італійці, шведи, голандці, прибалти, швейцарці, тірольці та інші, інші, інші. Не повірите - навіть бури у Південній Африці танцюють народну мазурку.

Відповідно і назв народна Мазурка має чимало. Її можна зустріти в тірольських описах як Masollka або Masolka (масолька), до російських бальних зал її привели з ім'ям Варшавянка, у 1736 році в Leipzig (Ляйпціг) її записали як Air en Polonaise (польська манера), у Steiermark (Штірії) її назвали Flohbeutler (кенгуру), у Kärnten (Карінтії) вона стала зватись Tramplan, у Oberösterreich (Верхня Австрія) мазурка перетворилась у... Wiener Walzer (віденський вальс), у Niederösterreich (Нижня Австрія) це Cevvee, Flohschüttler (блоха в соломі) і Baaschlenkerer - в Німеччині, Mistträppeler - у Швейцарії.... Цей список не повний! І не кажучи вже про різноманітні польки-мазурки, вальси-мазурки etc.

Сам танець зазвичай вирізняється характерним стрибком із виносом ноги на акцентовану (другу, рідше - третю) долю такту. Проте у деяких формах цей винос змазується. Різні народи, протягом століть танцюючи мазурки, надають їм нових рис, запозичуючи їх від польок, вальсів, лендлерів, полсок і т.д.

У першій половині ХІХ століття Мазурка завойовує бальні зали і театральні сцени Європи, набуваючи швидких і вишуканих рис, характерних для ампірних танців і тогочасного балету. Її загальноєвропейське визнання зіграло неабияку роль у політичних процесах становлення польської нації в ХІХ столітті.

Бальні елементи мазурки і досі викладаються в різноманітних школах і студіях бального танцю.
Henriks mazurka
11.02.2007
Mazurka från Långängen
02.02.2007
Мазурка
21.04.2010
Увійти:
логін/рєстрація
та пароль

учасники

Каталог танців


Вальси
Польки
Ранні контрданси
Контраданси Довгого ХІХ
Контраданси США
Вальсові контраданси
Кадрилі
Лендлери
Мазурки
Шотландські контрданси
Ірландські танці
Танці бароко
Інші народні танці
Інші бальні танці
Скотіши


Мазурки


Henriks mazurka
Mazurka från Långängen
Мазурка

©В.Первунинський; © Olexiy Machekhin