Постаті:
Наташа i Вiтя
Наташа и Витя – такие давние друзья Студии, что кажется, будто они были с нами всегда...
Читати далі
 Каталог танців 
   


Головна

Обличчя Студії

Випускники

Заняття

Події

Бібліотека

"XIX" Digest

~ Каталог танців ~

Галерея

Форум

FaceBook

Instagram

YouTube

Костюмерна

Контакт:
Оксана:
(Літеня)
+380 50 5751002

Юлія:
(Мінако)
+380 93 1512280

Каталог танців

Польки

Polka (полька) - танець на 2/4, який виник близько 1830 року у серці Чехії - центрально-західній провінції Čechy (Чехи), яка більше відома під назвою Богемія (лат. Bohemia нім. Böhmen), від назви кельтських племен Бойів, які мешкали тут від 4 до 1 ст. до н.е.

Незважаючи на порівняно молодий вік, нині мало що відомо про виникнення Польки. Проте існує малоймовірна легенда, неначе танець вигадала дівчина Anna Chadimová, яка мешкала у Богемії у 1805–1884 роках.

Відпочатку цей танець носив назву maděra, але через свій ритм він швидко дістав назву půlka (половинка; ů читається як носовий u) а ще пізніше - близько 1835 року - у Празі půlka змнила назву на polka - за однією версією - через підтримку чехами пригнічуваних поляків, за іншою - на честь популярної тоді польської співачки Esmeralda (Есмеральда), а можливо і просто через неправильну транскрипцію з непопулярної тоді в містах чеської (яка на той момент не має словника і якою не ведеться викладання) на офіційну - німецьку мову.

Крок польки, як і крок скотішів, походить від розповсюджених у Німеччині ще у XVIII столітті танців зі спільною назвою Hopser (стрибунець). Окрім того, до джерел польки відносять чеський танець Nimra.

Як би там не було, танець дуже швидко поширився в народі і у 1840 році польки грали вже на балах у Відні і Парижі, а звідти вони розійшлися по бальних залах усієї Європи і Америки.

Розповсюдившись, полька не могла не набути різних форм, не переплестися з іншими, сучасними собі танцями. Так, Meyers Konversationslexikon 1886 (Енциклопедія Мейера 1886 року) поміж іншим розповідає про польку і таке:

Вона танцюється під просту музику на 2 чверті, яка складається з 3-4 реприз по 8, 12 або 16 тактів Рухи доволі швидкі, проте повільніші за галоп. Завдяки балетмейстерам, які включають у польку окремі кроки з інших слов'янських танців, з'явилося кілька різновидів польки, Polka hongroise (фр. угорська), Polka masurka (полька-мазурка), Polka à la Polacca (іт. по-польськи), тощо.

Слід зауважити, що в численних народних варіаціях полька, яка стала традиційною для поляків, словаків, українців, австрійців, німців, швейцарців, голандців, данців, скандинавів, буває не тільки нешвидкою, але й вельми повільною. Загалом ритм польки змінюється в межах 80-160 тактів на хвилину або може нарощуватись протягом танцю.

Своїм потраплянням до світських салонів полька завдячує відомому паризькому балетмейстеру Генрі Целларіусу, який не тільки ввів її у паризькі сезони у 1841 році, але й активно рекламував серед своїх учнів.
Переклад опису польки з підручнику Целларіуса

Зараз полька - один з найпоширеніших європейських танців а також основа більшості стилів американського кантрі.
Бальна полька викладається в студіях і школах бальних танців.
Gay Gordons
02.02.2007
Krebspolka
29.01.2007
Polka Country Dance
04.12.2023
Мюнхенська полька
08.09.2018
Полька Amazzoni
07.02.2009
Полька-серпантин
23.08.2018
Увійти:
логін/рєстрація
та пароль

учасники

Каталог танців


Вальси
Польки
Ранні контрданси
Контраданси Довгого ХІХ
Контраданси США
Вальсові контраданси
Кадрилі
Лендлери
Мазурки
Шотландські контрданси
Ірландські танці
Танці бароко
Інші народні танці
Інші бальні танці
Скотіши


Польки


Gay Gordons
Krebspolka
Polka Country Dance
Мюнхенська полька
Полька Amazzoni
Полька-серпантин

©В.Первунинський; © Olexiy Machekhin